Niedawno w niektórych mediach ukazała się wiadomość nawiązująca do dość odważnego eksperymentu duchowego. Kościół Katolicki ma swoje prawa i obowiązki, jak doskonale wiadomo nie wszystko jest w nim dozwolone. Przebojowością i całkiem nowym interpretowanie stylu sztuki wykazał się jednak jeden z proboszczów polskich parafii, który postanowił zakupić obraz do zawieszenia w prezbiterium.

Dzieło sztuki posiada pokaźne rozmiary o czym świadczy fakt, iż przedstawione na nim postacie posiadają prawie naturalną wielkość. W centralnym punkcie płótna jest Jan Paweł II, wielki polak będący Papieżem, a obok niego nie święci, anioły lub inne sylwetki związane z duchowością, lecz ksiądz proboszcz. Nie będąc samolubnym postanowił umieścić tam także swoją gosposię oraz kilku mieszkańców…

Nie są to przypadkowi ludzie, którzy mieliby odznaczać się czymś wyjątkowym (rozważając to w kontekście religijnym bardziej chodzi o ascezę, umartwianie ciała, dobre serce i niewiarygodne cechy pośród ludzkości obciążonej problemem chciwości), a ci którym powyższy proboszcz o wiele wcześniej postanowił złożyć oryginalną propozycję odnośnie ich występu na malowidle. Nie trzeba wspominać, że sztuka od wieków wzbudza zazdrość innych osób, dlatego też ksiądz proboszcz znalazł brak zrozumienia i tolerancji pośród swoich innych, nie umieszczonych na wymienionym obrazie parafian.

Przeprowadzki Warszawa