W prasie oraz w internecie nie brakuje ogłoszeń firm, które kompleksowo zajmują się przeprowadzkami. Coraz więcej klientów bowiem powierza to zadanie fachowcom, którzy w ściśle określonym terminie pomogą osobom przeprowadzającym się odpowiednio spakować się, zabezpieczyć rzeczy, przewieść je w nowe miejsce i następne rozpakować. Jak pracuje taka ekipa? Co warto wiedzieć o firmach, które zajmują się przeprowadzkami? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Profesjonaliści

Przeprowadzki Warszawa” – takie ogłoszenia można znaleźć praktycznie wszędzie. Z roku na rok powstaje bowiem coraz więcej firm, które oferują kompleksowe usługi przy przeprowadzce. Co ważne, nie jest to tylko przewiezienie rzeczy dużym samochodem z jednego miejsca na miejsce. Ekipy od przeprowadzek proponują także pomoc w pakowaniu rzeczy, w dostarczeniu kartonów, pojemników i wieszaków, by można było łatwiej i bezpieczniej przetransportować konkretny asortyment oraz pomogą w wynoszeniu i wnoszeniu do nowego mieszkania i domu wszystkiego. Ponadto, dbają oni by przeprowadzka odbyła się we wskazanym przez klienta w terminie w jak najmniej dokuczliwy dla niego sposób.

Sprawne działania

Przy każdej przeprowadzce liczy się czas i sprawne działanie. Klienci bardzo często mają ograniczony termin, w którym muszą przewieść swój cały dorobek życia w nowe miejsce. Dlatego też, sprawna ekipa dba o to, by zorganizować to jak najszybciej dla klienta. Fachowcy często dokładnie wiedzą, ile zajmie im czas przejazdu konkretnej liczy kilometrów do nowego miejsca, w jakim czasie unikną zatłoczonych miejsc, jak przetransportują delikatne, szklany asortyment, jak najbezpieczniej i sprawniej dokonają załadunku i wyładunku konkretnego asortymentu. Ponadto, firmy dysponują zazwyczaj bardzo dużymi samochodami dostawczymi, dzięki temu bez problemu zmieści się do nich sporo rzeczy codziennego użytku, jak i wszystkie sprzęty oraz meble. Dodatkowo, większość z nich posiada specjalne wózki, dzięki którym łatwiej przenieść z mieszkania do samochodu określony asortyment. Dbają oni także, by wszystko było dobrze zabezpieczone na czas transportu, co jest w przypadku przeprowadzek niezwykle ważne.

Jaki jest koszt takiej usługi?

Firmy zajmujące się przeprowadzkami zazwyczaj kasują klienta za godzinę pracy. Najczęściej są to kwoty od około 60 zł do 100 zł. Czas liczony jest od momentu zjawienia się u klienta i rozpoczęcia u niego pracy. Wiele osób czeka już na firmy, które mają tylko i wyłącznie dokonać załadunku, transportu i wyładunku rzeczy klienta w nowym miejscu. Są jednak osoby, które potrzebują większej pomocy i wówczas chcą skorzystać z ekipy przy pakowaniu i rozpakowywaniu konkretnych rzeczy. Wielu klientów także wcześniej zamawia specjalne regały, kartony i pojemniki, w których potrzebuje przewieść delikatny asortyment. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z przenośnych wieszaków na ubrania. Dzięki temu nie trzeba składać wszystkich ubrań, tylko można je w wygodny sposób ze starej szafy przewieść do nowej.