Naszą pasję, którą jest moda możemy przekształcić w biznes i przekuć na pieniądz w internecie. Globalizacja sprzyja poznawaniu mody odzieżowej z całego świata. Rynek modowy to wielki rynek międzynarodowy w zróżnicowanych sektorach cenowych. Jak się z nim zapoznać? Wydaje się to konieczne przez otworzeniem własnego biznesu w tej branży.

Jak założyć sklep internetowy z odzieżą? Najpierw robimy rekonesans rynku, poznajemy marki, od których możemy się czegoś nowego nauczyć. Musimy zdecydować, w jakim sektorze cenowym chcemy działać i do kogo skierujemy naszą ofertę – jednym słowem – kto będzie docelową grupą klientów.

Następnie szukamy dostawców odzieży do naszego przyszłego sklepu internetowego. Musimy zdecydować, czy będą to dostawcy krajowi czy np. import odzieży z Wielkiej Brytanii czy nawet Chin. Różnice w cenach odzieży w poszczególnych krajach są ogromne. Z dostawcami musimy podpisać umowy.

Kolejną rzeczą jest postawienie sklepu internetowego – jeżeli nie jesteśmy informatykami, a zależy nam na profesjonalnym wyglądzie strony internetowej sklepu, zadanie to trzeba zlecić profesjonalistom. Będzie stanowiło to duży, ale uzasadniony koszt w naszym budżecie na biznes. Koszt ten jednak bardzo szybko powinien się zwrócić. Kolejną sprawą jest wynajem firmy do pozycjonowania strony – bez tego także ani rusz, musimy przecież osiągnąć i utrzymać dobrą pozycję w wynikach wyszukiwarki internetowej. Klienci muszą się przecież dowiedzieć istnieniu i ofercie naszego biznesu.

Jeżeli chcemy wyjść z ofertą do klientów zagranicznych, zlećmy tłumaczenia strony www naszego sklepu na popularne języki obce profesjonalnym tłumaczom.

Kolejny wydatek to profesjonalne zdjęcia i animacje sprzedawanej odzieży – to także podstawa prowadzenia biznesu przez internet. Produkty muszą być odpowiednio sfotografowane i zaprezentowane potencjalnym klientom.

Musimy zadbać o profesjonalne opisy naszych towarów. Warto stworzyć newsletter firmowy z listą mailingową, gdzie będziemy informować naszych klientów o nowościach i promocjach.

Od strony prawnej natomiast musimy zarejestrować działalność gospodarczą i być może wynająć biuro podatkowe do prowadzenia księgowości. Musimy wskazać fizyczną siedzibę naszej firmy – w lokalu o przeznaczeniu usługowym (może to być na początek jednocześnie nasze mieszkanie). Jeżeli potrzebne są przenosiny do nowego lokalu, warto sprawdzić ofertę firmy przeprowadzki Warszawa.

Podsumowując, założenie sklepu internetowego z odzieżą trzeba rozłożyć na kilka pracochłonnych etapów, by nasz biznes mógł właściwie funkcjonować w sieci.