W dzisiejszych czasach pragniemy komfortu w każdym miejscu i nie tylko w domu, lecz również w zakładach usługowych, jak na przykład u fryzjera. W salonie fryzjerskim ważne jest to, aby czekając na swoją kolej móc wygodnie usiąść i odpocząć, albo w spokoju poczytać gazetę, czy też beztrosko obserwować ruch wokół. W tym celu salony fryzjerskie wyposażone są w wygodne kanapy i fotele.

Lecz wygodne powinny być nie tylko meble w poczekalni, lecz również komfortowe dla klienta muszą być fotele barberskie. I gdy właściciel salonu fryzjerskiego marzy o dużej liczbie klientów, to powinien zadbać nie tylko o fachową i miłą obsługę, lecz również o wygodne i komfortowe fotele barberskie, które powinny znaleźć się w każdym zakładzie fryzjerskim dbającym o dobrą frekwencję. Fotele takie zapewniają funkcjonalność i wygodę, której oczekuje klient. Kolory foteli łatwo dopasować do salonu, gdyż produkowane są w różnych barwach.

Ceny takich foteli kształtują się różnie, bo od około 4 tysięcy zł. do niecałego tysiąca zł.

W zakładzie przyda się również Autoklaw, będący hermetycznie zamkniętym ogrzewanym zbiornikiem. Autoklaw służy do przeprowadzania i przyspieszenia procesów chemicznych, jakim jest na przykład sterylizacja.

Urządzenia takie są powszechnie stosowane w medycynie, lecz również bardzo potrzebne w salonie fryzjerskim, w którym jest wiele narzędzi wymagających sterylizacji. W salonach fryzjerskich nie tylko układane są fryzury, choć te też są wykonywane, lecz w niewielkim procencie w porównaniu do innych zabiegów fryzjerskich takich, jak strzyżenie, podcinanie, golenie, itd. Podczas tych zabiegów łatwo o skaleczenie, zadrapanie, nacięcie, uszkodzenie naskórka i dlatego tak ważna jest dokładna sterylizacja wszystkich narzędzi, które mogą być zagrożeniem dla klienta.

A powszechnie wiadomo, że poprzez zetkniecie narzędzie nieczystego z krwią klienta może dojść do wielu tragicznych sytuacji, w których ucierpi klient i odpowiedzialność prawną poniesie właściciel salonu fryzjerskiego, czy salonu kosmetycznego.