Zakup samochodu jest związane z kolejnymi wydatkami – ubezpieczeniami. Mianowicie, należy wykupić – najpóźniej w dniu, w którym rejestrujemy pojazd – obligatoryjne ubezpieczenie OC.

Ten typ ubezpieczenia komunikacyjnego chroni kierowcę przed pieniężnymi konsekwencjami, jakie mogłyby wyniknąć z wyrządzonych przez niego szkód – wszelka odpowiedzialność spada na ubezpieczalnię. Reguluje ona koszty renowacji uszkodzonego przez ubezpieczonego pojazdu (który należy naturalnie do innego uczestnika zdarzenia) oraz zawiera odszkodowanie dla osób, jakie były pokrzywdzone w wypadku.

W jakim miejscu możemy się w nie zaopatrzyć? W ubezpieczalni, jaka gwarantuje je najtaniej – żeby taką znaleźć, warto wykorzystać do tego kalkulator OC, który oblicza wielkość składki dla konkretnego samochodu w poszczególnych agencjach ubezpieczeniowych. Kalkulator OC uwzględnia w swojej analizie wszystkie potrzebne informacje – zaczynając od własności samochodu, poprzez dane właściciela, na uprzednio wymienionych ubezpieczeniach i wypadkach kończąc.

W tym przypadku najlepiej jest zdecydować się na najtańsze ubezpieczenie – gdyż jego zasięg jest definiowany przez ustawę i wszystkie agencje mają w świadczeniach zupełnie to samo. Jeżeli planuje się również wykupienie AC, najlepiej jest oba ubezpieczenia kupić razem – można wówczas wynegocjować dodatkowe zniżki. Wtedy, wykorzystując kalkulator OC i AC dowiemy się, jakie towarzystwo ubezpieczeniowe ma najbardziej atrakcyjną pod względem ceny propozycję – nie możemy jednakże zapomnieć, aby skrupulatnie sprawdzić, co wchodzi w skład ubezpieczenia AC. Wykupienie AC nie jest obligatoryjne i zakłady różnie definiują udostępniane usługi w ramach danego pakietu.

Przeprowadzki Warszawa