Od czasu wprowadzenia smartfonów, aplikacje mobilne stały się wirusową sensacją. Aplikacje są dostępne dla prawie wszystkiego, od mediów społecznościowych po bankowość i zakupy. Niektórzy ludzie używają ich nawet jako budzika!

1) Facebook- Najpopularniejsza aplikacja do mediów społecznościowych z ponad 1 miliardem użytkowników na całym świecie.

2) Instagram – aplikacja do dzielenia się zdjęciami z ponad 800 milionami aktywnych użytkowników, którzy każdego dnia udostępniają ponad 80 milionów zdjęć

3) Snapchat- usługa komunikatora używana głównie przez millenialsów, gdzie zdjęcia i filmy mogą zniknąć w ciągu kilku sekund po wysłaniu ich do znajomych lub umieszczeniu na „story”. Ta aplikacja wzrosła ogromnie w popularności odjego wydanie w 2011 roku.

Zauważ, że istnieje wiele innych popularnych aplikacji mobilnych nie wymienionych tutaj, takich jak Twitter, YouTube i Google Maps itp. Chociaż te aplikacje mogą być niezwykle przydatne dla niektórych osób (zwłaszcza podczas podróży), niekoniecznie są one tak istotne na co dzień w porównaniu z aplikacjami mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Snapchat i Instagram, z którymi większość ludzi może się bliżej związać, ponieważ każdy używa ich regularnie – niezależnie od tego, czy używasz telefonu do celów biznesowych, czy po prostu wysyłasz zdjęcia z przyjaciółmi/klientami.

Niektóre z najbardziej popularnych gier mobilnych to:

Candy Crush to wciągająca gra logiczna, w której Twoim celem jest dopasowanie trzech lub więcej takich samych cukierków, aby zdobyć punkty. Im więcej cukierków dopasujesz, tym wyższy będzie Twój wynik. Można również dokonać magicznych kombinacji poprzez dopasowanie czterech lub pięciu tego samego koloru cukierków z innym. Niektórzy ludzie lubią grać w tę grę z rodziną, podczas gdy inni używają jej jako łatwego sposobu na spędzenie czasu, gdy siedzą przy biurku przez długi okres czasu (kto potrzebuje pasjansa?). Wszystkie poziomy są darmowe i można uzyskać do nich dostęp bez płacenia jakichkolwiek pieniędzy

Gry logiczne, takie jak ta, zazwyczaj nie wymagają dużej ilości pamięci, więc są idealne dla dorosłych cierpiących na demencję lub chorobę Alzheimera.

Angry Birds to gra o ptakach, które muszą odeprzeć roje zielonych świń. Dziwaczna fabuła polega na tym, że świnie ukradły ptakom jaja i domagają się ich zwrotu.

Gracze używają swoich palców do rzucania ptakami w struktury zajęte przez zielone świnie, mając na celu zniszczenie wszystkich świń i zdobycie 3 gwiazdek (lub więcej) na każdym poziomie. Każdy ptak ma inną zdolność; niektóre mogą być wystrzelone dalej niż inne, podczas gdy niektóre mogą tylko uderzyć w ziemię, a nie latać nad przeszkodami.

Gra została pobrana ponad 1 miliard razy i jest dostępna na urządzenia z systemami iOS, Android i Windows Phone.

Są również aplikacje takie jak Serval